Extra savings when you buy this bundle versus buying each item separately!
A dynamic duo that brings the joy of imaginative play to new heights. This set includes the: Luca Play Kitchen and Luca Refrigerator.
Pairs Well With
AB&J Play Food Set
$58.00- Unit price
- /per
Café Set
$68.00- Unit price
- /per
Dairy Play Food Set
$58.00- Unit price
- /per
Half Dozen Eggs
$48.00- Unit price
- /per
M&G Jars, Set of 2
$42.00- Unit price
- /per
Luca Kitchen Bundle, 2 piece
2 reviews
Made in the USA
White
$1,043.10
Regular price
$1,098.00
- Unit price
- /per
Quantity selected exceeds current stock
All available stock is in your cart
The Luca Play Kitchen features a realistic stove, oven, pizza oven, and undermount sink, providing the perfect platform for little chefs to create culinary masterpieces. Meanwhile, the Play Refrigerator adds a cool touch with functional doors and spacious shelves allowing kids to stock their fridge for their next feast.
Dimensions
Luca Kitchen: 21.625" H x 29.375" W x 12.5" D
Luca Refrigerator: 33.125" H x 16.625" W x 13.125" D
Material | Use & Care
Baltic Birch and solid North American Maple or Beech wood (depending on availability). Finishes are nontoxic, low-VOC, and HAPs-free.
Surface clean only with a dry soft cloth. To clean small stains, use a slightly damp cloth and if necessary, a mild detergent. Wipe all spills immediately and avoid using any abrasive cleaning agents or scrubs, including ammonia- or alcohol-based formulas.
Warranty
Backed by the Milton & Goose 2-Year Manufacturer's Warranty.
This bundle ships for free within the continental US. Bundle is subject to a $100 oversized package fee due to being almost fully assembled. Every product is shipped in its own individual package and their shipping times may vary.
Shipping available for a fee to Hawaii, Alaska, and Canada.
This item cannot be shipped to Military addresses.
Adding product to your cart
Pairs Well With
AB&J Play Food Set
$58.00- Unit price
- /per
Café Set
$68.00- Unit price
- /per
Dairy Play Food Set
$58.00- Unit price
- /per
Half Dozen Eggs
$48.00- Unit price
- /per
M&G Jars, Set of 2
$42.00- Unit price
- /per








T
Tamsen I. Love the kitchen and ease of assembly. My only dislike is kitchen faucet could be more realistic. The on off side pice doesn’t look or function like a real faucets.
C
C. All I can say is WOW! This kitchen is everything I have ever wanted and more. It's stunning, it's sturdy, it's darling, it's perfect. It has great storage for their play food, and is just such incredible quality. If you are on the fence on whether or not you should get this kitchen, let this be your sign. GET IT!! You won't regret it.